Buradasınız : Faydalı Bilgiler

Akasma Otu

Akasma Otu - Akasma 50-150cm boyunda çok yıllık bir bitki olup dikine yükselir. Yaprakları kanat şeklinde olup 5-9 yapraktan meydana gelir. Yaprakları geniş mızrak şeklinde, karşılıklı, kısa saplı, üst yüzeyi mavimsi yeşil, alt yüzeyi tüylü ve kenarları bütündür.

Akasma 50-150cm boyunda çok yıllık bir bitki olup dikine yükselir. Yaprakları kanat şeklinde olup 5-9 yapraktan meydana gelir. Yaprakları geniş mızrak şeklinde, karşılıklı, kısa saplı, üst yüzeyi mavimsi yeşil, alt yüzeyi tüylü ve kenarları bütündür.

Akasmanın faydaları

Akasma bitkisi bedeninizdeki iltihaplanma durumlarının önüne geçer. Diğer faydaları ise en önemli faydaları arasında sayılan erkeklerde oluşan bir çok genital bölge problemlerine örneğin kasıklarda oluşan kasık bezlerindeki şişmeler ve diğer rahatsızlıkların giderilmesinde faydalar sağlar.
Vücudun her yerinde nevraljili romatizmalı ağrıla rBel soğukluğu nedeni ile idrar yapmada zorlanma, Hayaların, lenf bezelerinin şişmesi diğer bezelerin sertleşmesi, Deride sulu ve yanan kabarcıklar, İyileşmeyen ülserler. Salgıların azalması ile rahatsızlıklar artar. Nevraljili, romatizmalı ağrılar terleyince iyileşir, Haya kordonlarının nevraljisi (haya kordonlarındaki sinirsel ağrılar.Cinsel birleşmeden horlanma ve baş ağrısı gibi bir dizi sıkıntıyı giderici özellikleri bulunmaktadır.