Buradasınız : Ürünlerimiz

Ege Otları

 • deniz-borulcesi - Deniz börülcesi şekli bakımında dikensiz ince dallı kaktüsü andıran bir şekildedir. Deniz kıyılarında yetişen Deniz Börülcesi tuzlu bir besindir. Deniz Börülceci yosun gibi yetişen ot çeşitlerinden bir türdür. Pişirildiğinde Ispanağı andıran bir tür bitki olduğundan bu sınıf içerisinde yer almaktadır. Deniz Börülcesi sağlık açısından da çok faydalı bir bitkidir.

  Deniz Börülcesi

  Deniz börülcesi şekli bakımında dikensiz ince dallı kaktüsü andıran bir şekildedir. Deniz kıyılarında yetişen Deniz Börülcesi tuzlu bir besindir. Deniz Börülceci yosun gibi yetişen ot çeşitlerinden bir türdür. Pişirildiğinde Ispanağı andıran bir tür bitki olduğundan bu sınıf içerisinde yer almaktadır. Deniz Börülcesi sağlık açısından da çok faydalı bir bitkidir.

 • isirgan-otu - Isırgan Otu bitkisi günümüzde birçok yemekte kullanılmaktadır. Sadece yemekte değil Isırgan Otu çay Halide de kullanılmaktadır. Isırgan Otu bitkisi çok eski yıllardan günümüze kadar birçok rahatsızlıkta kullanılmıştır. Isırgan Otu günümüzde de doğal tedavi yöntemlerinin dışında ilaç sektöründe de yoğun olarak kullanılmaktadır.

  Isırgan Otu

  Isırgan Otu bitkisi günümüzde birçok yemekte kullanılmaktadır. Sadece yemekte değil Isırgan Otu çay Halide de kullanılmaktadır. Isırgan Otu bitkisi çok eski yıllardan günümüze kadar birçok rahatsızlıkta kullanılmıştır. Isırgan Otu günümüzde de doğal tedavi yöntemlerinin dışında ilaç sektöründe de yoğun olarak kullanılmaktadır.

 • radika-otu - Radika Otu ülkemizde birçok yörede Karahindiba olarak bilinmektedir. Radika Otu (Karahindiba) marula benzeyen iri köklü bir bitki türüdür. Radika Otu (Karahindiba) özellikle kökü kullanılmaktadır. Besin değeri oldukça fazla olan Radika Otu (Karahindiba) birçok rahatsızlığın panzehiridir.

  Radika Otu

  Radika Otu ülkemizde birçok yörede Karahindiba olarak bilinmektedir. Radika Otu (Karahindiba) marula benzeyen iri köklü bir bitki türüdür. Radika Otu (Karahindiba) özellikle kökü kullanılmaktadır. Besin değeri oldukça fazla olan Radika Otu (Karahindiba) birçok rahatsızlığın panzehiridir.

 • rezene-arap-saci-otu - Rezene (Arap Saçı) Otu görüntü olarak tıpkı dereotuna benzeyen bir tür bitkidir. Rezene (Arap Saçı) Otu çay ve yemek olarak tüketilen bir bitkidir. Rezene (Arap Saçı) Otu sağlık açısından bakıldığında Sindirim sistemine ve İltihablı bir çok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Kozmetik firmaları tarafından da kullanılan Rezene (Arap Saçı) Otu cilt maskeleri içerisinde de yerini alan bir bitki türüdür.

  Rezene (Arap Şaçı ) Otu

  Rezene (Arap Saçı) Otu görüntü olarak tıpkı dereotuna benzeyen bir tür bitkidir. Rezene (Arap Saçı) Otu çay ve yemek olarak tüketilen bir bitkidir. Rezene (Arap Saçı) Otu sağlık açısından bakıldığında Sindirim sistemine ve İltihablı bir çok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Kozmetik firmaları tarafından da kullanılan Rezene (Arap Saçı) Otu cilt maskeleri içerisinde de yerini alan bir bitki türüdür.

 • sevketi-bostan - Osmanlı döneminde oldukça fazla tüketilen ve Şevket-i Bostan olarak adlandırılan bu dikenli bitki yüzyıllarca yemek ve ilaç olarak tüketilmiştir. Günümüzde de hala yemeklerde kullanılan Şevketi Bostan Otu oldukça lezzetli bir bitkidir.

  Şevketi Bostan

  Osmanlı döneminde oldukça fazla tüketilen ve Şevket-i Bostan olarak adlandırılan bu dikenli bitki yüzyıllarca yemek ve ilaç olarak tüketilmiştir. Günümüzde de hala yemeklerde kullanılan Şevketi Bostan Otu oldukça lezzetli bir bitkidir.