Buradasınız : Ürünlerimiz

Pekmez Çeşitleri

 • dut-pekmezi - Uzun yıllardır Orta Asya'dan Avrupa'ya kadar birçok medeniyetin çeşitli şekillerde kullandığı dut Müslüman toplumunun da uzun yıllardır tükettiği besinlerden olmuştur.

  Dut Pekmezi

  Uzun yıllardır Orta Asya'dan Avrupa'ya kadar birçok medeniyetin çeşitli şekillerde kullandığı dut Müslüman toplumunun da uzun yıllardır tükettiği besinlerden olmuştur.

 • harnup-keci-boynuzu-pekmezi - Harnup Keçiboynuzu şekil olarak tamamen fasulye ye benzemektedir. Siyah renkte olan bu besin ağaçlarda yetişmektedir. Harnup Keçiboynuzu Pekmezi İltihabi rahatsızlıklara oldukça faydalı ve vücuttaki bütün toksinleri temizlemektedir. Nefes darlığından birçok rahatsızlığa iyi gelen Harnup Keçiboynuzu Pekmezi mucizevi bir üründür.

  Harnup Keçi Boynuzu Pekmezi

  Harnup Keçiboynuzu şekil olarak tamamen fasulye ye benzemektedir. Siyah renkte olan bu besin ağaçlarda yetişmektedir. Harnup Keçiboynuzu Pekmezi İltihabi rahatsızlıklara oldukça faydalı ve vücuttaki bütün toksinleri temizlemektedir. Nefes darlığından birçok rahatsızlığa iyi gelen Harnup Keçiboynuzu Pekmezi mucizevi bir üründür.

 • nar-pekmezi - Nar uzun yıllardır Anadolu'nun Dünya genelinde birçok Ulusa ait toplumun vazgeçilmez besin değerlerinden olmuş ve kutsal bir besin olarak tanımlanmıştır. Anadolu insanının bereket olarak adlandırdığı NAR günümüzde birçok lezzet olarak sofralarımızda yerini almıştır. Bu lezzetlerden biride Nar Pekmezi'dir. Nar Pekmezi birçok tatlı ve yemeklerde kullanılan eşsiz bir tat olmuştur. Yaş Pastalarından, Salatalara birçok yöreye ait mutfak kültüründe kullanılan Nar Pekmezi İnsan sağlığına da oldukça yararlı bir üründür.

  Nar Pekmezi

  Nar uzun yıllardır Anadolu'nun Dünya genelinde birçok Ulusa ait toplumun vazgeçilmez besin değerlerinden olmuş ve kutsal bir besin olarak tanımlanmıştır. Anadolu insanının bereket olarak adlandırdığı NAR günümüzde birçok lezzet olarak sofralarımızda yerini almıştır. Bu lezzetlerden biride Nar Pekmezi'dir. Nar Pekmezi birçok tatlı ve yemeklerde kullanılan eşsiz bir tat olmuştur. Yaş Pastalarından, Salatalara birçok yöreye ait mutfak kültüründe kullanılan Nar Pekmezi İnsan sağlığına da oldukça yararlı bir üründür.

 • uzum-pekmezi - Uzun yıllardır Orta Asya'dan Avrupa'ya kadar birçok medeniyetin çeşitli şekillerde kullandığı üzüm Müslüman toplumunun da uzun yıllardır tükettiği besinlerden olmuştur. Üzüm suyunun kaynatılması ile birlikte üzümde bulunan suyu buharlaşmasını sağlayıp elde edilen katı maddeye kimi yörede karbonat kimisin de odunun külü eklenerek çeşitli yöntemlerle elde edilen maddeye Üzüm Pekmezi denir.

  Üzüm Pekmezi

  Uzun yıllardır Orta Asya'dan Avrupa'ya kadar birçok medeniyetin çeşitli şekillerde kullandığı üzüm Müslüman toplumunun da uzun yıllardır tükettiği besinlerden olmuştur. Üzüm suyunun kaynatılması ile birlikte üzümde bulunan suyu buharlaşmasını sağlayıp elde edilen katı maddeye kimi yörede karbonat kimisin de odunun külü eklenerek çeşitli yöntemlerle elde edilen maddeye Üzüm Pekmezi denir.