Buradasınız : ÜrünlerimizEge Otları

Şevketi Bostan

Şevketi Bostan - Osmanlı döneminde oldukça fazla tüketilen ve Şevket-i Bostan olarak adlandırılan bu dikenli bitki yüzyıllarca yemek ve ilaç olarak tüketilmiştir. Günümüzde de hala yemeklerde kullanılan Şevketi Bostan Otu oldukça lezzetli bir bitkidir.

Osmanlı döneminde oldukça fazla tüketilen ve Şevket-i Bostan olarak adlandırılan bu dikenli bitki yüzyıllarca yemek ve ilaç olarak tüketilmiştir. Günümüzde de hala yemeklerde kullanılan Şevketi Bostan Otu oldukça lezzetli bir bitkidir.

Papatya ailesinden olan Naristanbul Şevketi Bostan Sarı çiçeği olan dikenli bir türdür. Ege ve Akdeniz bölgesinde yoğun olarak üretilen Şevketi Bostan Avrupa ülkelerinde de oldukça fazla tüketilmektedir. İNTEGRAL PAZARLAMA – NARİSTANBUL markası ile Naristanbul Şevketi BostanOtunu Türkiye ve Dünyada birçok yere ihraç etmektedir. Ege ve Akdeniz bölgesinde yetişen Naristanbul Şevketi Bostan Otunu özel Ambalaj ve Konserveleme işlemleri ile tüketicilerimiz sunmaktayız. Naristanbul Şevketi Bostan birçok yörede farklı isimlerle anılmaktadır. Naristanbul Şevketi Bostan kimi yörede dikenlerinden dolayı Sarıçiçekli diken ismi ile anılır, kimisinde sarı çiçeğin güzelliğinden dolayı sarıkız diye adlandırılırken, kimisinde de şifalı ve birçok rahatsızlıkta iyi geldiği içinde mübarek otu olarak isimlendirilmiştir.